Zbawienie przyszło przez krzyż

16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole wystawiono “Misterium Męki Pańskiej”. Uczniowie klasy V i VI pod opieką p. Barbary Golon przypomnieli nam zbawcze wydarzenia Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek była Ostatnia Wieczerza, kiedy Jezus, w rolę którego wcieliła się Karolina Gutowska, ustanowił Eucharystię i kapłaństwo. Potem przeżywaliśmy Modlitwę w Ogrójcu, aresztowanie Jezusa i sąd przed Piłatem, którego zagrała Olga Rutkowska. Drogę Krzyżową przeżywaliśmy w ciszy i skupieniu. Przedstawienie zakończyły życzenia wielkanocne i wspólny śpiew.

Barbara Golon

Rozstrzygnięcie konkursu „Surfuj bezpiecznie!”

W Szkole Podstawowej w Płoniawach – Bramurze odbył się konkurs plastyczny – „Razem tworzymy lepszy Internet”, który adresowany był do uczniów klas I – VI.

Celem konkursu było:

  1. Włączenie się w europejską kampanię społeczną “Dzień Bezpiecznego Internetu”.
  2. Inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci.
  3. Prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci.
  4. Dostrzeganie pozytywnych i negatywnych aspektów przestrzeni wirtualnej.
  5. Zapobieganie uzależnieniom od Internetu.

Dnia 25.03.2014r. spośród wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Patrycja Kukowska,
I miejsce – Aleksandra Łoniewska,
II miejsce – Joanna Lewandowska,
III miejsce – Mateusz Olkowski.

Wyróżnienia:
Hubert Gołyński,
Aleksandra Antczak,
Kacper Tomaszewski,
Gabriela Wierzbicka,
Zuzanna Orłowska,
Joanna Tupacz,
Aleksandra Olkowska,
Amelia Gutowska,
Ewelina Chmielewska,
Natalia Tyszka.

K. Załęska

Listy dzieci przyjętych do szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego (rok szkolny 2014/2015)

Lista uczniów klasy IA

  1. Baca Bartosz
  2. Bernach Arkadiusz
  3. Cichocka Emilia
  4. Dymowski Błażej
  5. Franek Jan
  6. Gnas Mateusz
  7. Kosiński Piotr
  8. Kowalczyk Damian
  9. Lewandowska Alicja
  10. Majkowski Oliwier
  11. Popławska Julia
  12. Pszczółkowski Hubert
  13. Skrzypkowski Daniel
  14. Wejner Kacper
  15. Więcek Olga
  16. Wójtowicz Rafał

Lista uczniów klasy IB

  1. Ciok Klaudia
  2. Dunajewska Emilia
  3. Dylewska Karolina
  4. Fabisiak Zuzanna
  5. Gnas Karol
  6. Grzeszczak Olga
  7. Kilijańczyk Kacper
  8. Kowalska Wiktoria
  9. Krzyna Aleksandra
  10. Litwin Julia
  11. Łysonik Krzysztof
  12. Matłach Katarzyna
  13. Piętka Kacper
  14. Stolarczyk Dominika
  15. Stolarczyk Wojciech

Lista osób przyjętych do Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Płoniawach – Bramurze (oddział sześciolatków).

  1. Caldarar Mikołaj
  2. Chrzanowski Wiktor
  3. Dębek Oliwia
  4. Domański Krzysztof
  5. Dzik Wiktoria
  6. Grzeszczak Michał
  7. Grzeszczak Rafał
  8. Jastrzębska Maria
  9. Jóźwik Kacper
  10. Kamińska Julia
  11. Krajewska Katarzyna
  12. Krawczyk Bartosz
  13. Kwiatkowska Agata
  14. Mierzejewska Julia
  15. Milkowska Nikola
  16. Orzeł Kacper
  17. Pawelczyk Oktawian
  18. Steczka Julia
  19. Strachowska Julia
  20. Ślusarczyk Dawid
  21. Tyszka Kamil
  22. Wejner Maciej
  23. Wejner Maja
  24. Wnuk Olga
  25. Wywigacz Jakub

Lista osób przyjętych do Punktu Przedszkolnego przy Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Płoniawach – Bramurze (oddział 4,5 – latków).

  1. Baca Krystian
  2. Benbenkowski Michał
  3. Chrzanowska Lena
  4. Dudyś Przemysław
  5. Głażewska Amelia
  6. Jeznach Kacper
  7. Kałasiewicz Weronika
  8. Kosińska Amelia
  9. Łysonik Olaf
  10. Majkowska Zofia
  11. Michalski Konrad
  12. Mierzejewska Gabriela
  13. Miksińska Maria
  14. Oleś Lena
  15. Oleś Oliwia
  16. Pawelczyk Jakub
  17. Pawelczyk Kacper
  18. Poździak Dawid
  19. Przewodowski Marceli
  20. Sobociński Jakub
  21. Stolarczyk Emilia
  22. Tatarek Weronika
  23. Winnicki Dawid
  24. Winnicki Szymon
  25. Wywigacz Zuzanna

Lista osób przyjętych do Punktu Przedszkolnego przy Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Płoniawach – Bramurze (oddział 3,4 – latków).

  1. Baca Nikola
  2. Ciechomska Ewa
  3. Dunajewska Kinga
  4. Jeznach Adam
  5. Kałasiewicz Julia
  6. Kamiński Piotr
  7. Kobyliński Franciszek
  8. Kowalska Amelia
  9. Krośnicka Aleksandra
  10. Kuciej Bogusława
  11. Lewandowska Karolina
  12. Majkowska Magdalena
  13. Majkowski Piotr (Zblicha)
  14. Majkowski Piotr (Płoniawy – Bramura)
  15. Mierzejewska Aleksandra
  16. Mierzejewska Emilia
  17. Nowicki Mateusz
  18. Nowotka Paweł
  19. Olewnik Julia
  20. Orzeł Aleksandra
  21. Rokicki Maciej
  22. Sierbiński Dominik
  23. Ślusarczyk Hubert
  24. Tupacz Zuzanna

Lista rezerwowa do Punktu Przedszkolnego przy Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Płoniawach – Bramurze

  1. Głażewska Julia
  2. Łysonik Lena
  3. Szczepanek Kamila